Telenews

KURTI PREZANTON MASAT NDIHMËSE PËR QYTETARËT, THOTË SE DO TË PËRFITOJË ÇDO FAMILJE

Ai në një konferencë për medie , ka thënë se vlera e përgjithshme është mbi 100 milionë euro, ku përfitues do të jetë secila familje në Kosovë.
“Kemi dyfishuar vlerën e asistencës sociale për të gjitha kategoritë për muajin prill. Rritje të pensioneve nga 100 euro, (të gjitha kategoritë), për herë të parë do të mbështesim me nga 100 euro të gjithë punonjësit e sektorit privat , pra rrethe 300 mijë punonjës dhe po ashtu edhe për punëtorët e sektorit publik. Poashtu edhe për studentët do të ndahen nga 100 euro. Ndihmë do të ketë edhe për studentët. Vlera totale është mbi 100 milionë euro euro dhe nga kjo shumë do të përfiton secila familje në Kosovë”, ka thënë Kurti në konferencën për medie.

Të ngajshme

Çfarë po përpiqet t’i tregojë botës? Kim Jong Un shfaqet sërish në publik me vajzën

KushtrimGuraj

110 vjet shtet, liderët e Shqipërisë dhe Kosovës në Vlorë! Zhvillohet ceremonia e ngritjes së Flamurit

KushtrimGuraj

Në festën e 28 nëntorit, Memli Krasniqi lidh bashkë Krujën, Vlorën e Prekazin

KushtrimGuraj