Telenews

Kusari: LDK e PDK në 2016 kishin heçur nenin që ndërlidhet me pagën minimale për veteranët

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka hedhur akuza në drejtim të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.
Ajo ka thënë se në vitin 2016, në Kuvendin e Kosovës këto dy parti kishin hequr nenin që ndërlidhet me pagën minimale me veteranët e luftës.
Këto komente Kusari-Lila I ka bërë gjatë një intervistë në emisionin Rubikon.
Ajo po ashtu ka shtuar se shuma prej 170 eurove nuk është e mjaftueshme për një veteran.
“Pensioni prej 170 euro është tepër pak për veteranët, teksa shtoi se ka pasur edhe shumë abuzime me listat e veteranëve” ka thënë Kusari-Lila.
Ne besojmë se veteranët meritojnë shumë më shumë, por paga minimale përcakton minimumin e një pagese të dikujt që punon në tregun e punës ka shtuar më tutje Kusari.

Të ngajshme

Pragë, del fotografia e liderëve të Komunitetit Europian të Macronit

Donat Hashani

3 deri 6 muaj punë në Gjermani, Ambasada me detaje për kosovarët e interesuar

Donat Hashani

Sekuestrohen 83 kg kanabis në Shkodër, në pranga katër persona

Donat Hashani