Telenews

Kuvendi e nis seancën me një minutë heshtje në nderim të Madeleine Albright

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të veçantë për shënimin e 23-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë.
Seanca ka nisur me një minutë heshtje në nderim të ish-Sekretares Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, e cila dje ndërroi jetë.
Kryekuvendari Glauk Konjufca tha që kontributi  i saj ka qenë “i çmueshëm dhe i pazëvendësueshëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”.

Të ngajshme

NATO shton prezencën në Kosovë, Stoltenberg: Kemi dislokuar 700 trupa, një batalion shtesë po ashtu i gatshëm nëse nevojitet

Furtuna Zejnullahu

Ambasadori Amerikan, Jeta Xharrës: Informatat tua janë të pasakta

Furtuna Zejnullahu

Molliqaj reagon pas sanksioneve të SHBA-së: Kosova nën udhëheqjen e një njeriu është e rrezikuar si rrallëherë tjetër

Furtuna Zejnullahu