Telenews

Kuvendi i Kosovës sot me seancë të jashtëzakonshme, kjo është pika e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme.
E vetmja pikë e seancës së kësaj të martë, do të jetë debat parlamentar lidhur me rritjen e çmimeve.
Kjo seancë pritet të fillojë në orën 11:00.
Qytetarët e Kosovës, ditëve të fundit janë përballur me ngritje të jashtëzakonkshme të çmimeve të disa prej produkteve më elementare.
Kjo ka ngritur reagimin e tyre, si dhe të organizatave joqeveritare dhe vetë institucioneve të cilat kanë kërkuar hetime dhe marrje masash.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani