Telenews

Ky është moti për sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me riga lokale shiu.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat do të lëvizin ndërmjet -1 -1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.
“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 – 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të ngajshme

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani

Osmani takohet me Kryediplomaten e Islandës, Presidenca tregon çka folën

Donat Hashani