Telenews

Lajçak dhe Escobar takohen para dialogut, Kosovë-Serbi

Përmes Twitterit, Lajçak ka shpërndarë fotografi nga ky takim teksa ka shprehur falënderim ndaj Amerikës për mbështetjen e dhënë në procesin e ndërmjetësuar nga BE-ja.

“Tejet i nderuar për ta mirëpritur mikun tim të çmuar dhe kolegun Gabriel Escobar sot në Bruksel. Jam shumë mirënjohës për mbështetjen e fortë dhe të pamasë të ShBA-së dhe bashkëpunimin e jashtëzakonshëm për të bërë progres në dialogun e lehtësuar nga BE për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Lajçak.

Ndryshe, sot pritet që të takohen Kurti dhe Vuçiq duke filluar nga ora 10:30 në Bruksel e ku pritet të diskutohet në veçanti për masën e reciprocitetit nga Qeveria e Kosovës që hyn në fuqi më 1 shtator.

Të ngajshme

Ushtarja e FSK-së bëhet pjesë e Akademinisë Mbretërore britanike

Donat Hashani

Ngjarje tragjike në Slloveni: Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë, të paktën kaq të vdekur

Donat Hashani

Gjendet pa shenja jete një person në gjimnazin ‘Ahmet Gashi’ në Prishtinë, mjeku konstaton vdekjen

Donat Hashani