Telenews

LAJM I KEQ: SOT PRITET NGRITJE E ÇMIMEVE TË DERIVATEVE NË KOSOVË

Lajm i keq për qytetarët e Kosovës. Nga sot pritet të ketë rritje të çmimit të derivateve.
Ka pësuar rritje çmimi i furnizimit e kështu pritet edhe rritje për konsumatorët.

 

 

Sipas pohimeve, çmimi pritet të shkojë nga 5 deri në 7 cent më shumë për litër.
Pra, çmimi do të arrijë nga 1.65 deri 1.68 cent për litër.
Kohëve të fundit ka pasur luhatje të çmimeve të derivateve. Se sa do të zgjas kjo ngritje, ende nuk dihet.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Tirana me çmimet e apartamenteve më të shtrenjta pas Parisit dhe Beogradit

Donat Hashani