Telenews

LAJMI I FUNDIT: LIROHET NGA PARABURGIMI KREU I FFK-SË – AGIM ADEMI

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është liruar nga mbajtja.
Ademi u arrestua pasi gjatë ditës se djeshme pas një konfrontimi fizik që pati me një punëtor të FFK-së.
Lidhur me këtë rast në stacion policor ishte intervistuar edhe pala ankuese.
Ademi u lirua me procedurë të rregullt, këtë për Klankosova.tv. e konfirmon edhe zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj.
“I njëjti pasi është intervistuar nga ana e prokurorit në prezencë të avokatëve mbrojtës dhe është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të trajtohet”, tha Ulaj.

Të ngajshme

Zyrtare: LDK-ja lidh koalicion me këtë parti në Prishtinë

Donat Hashani

IKSHPK publikon listen e atyre që duhet liruar nga puna dhe atyrë që duhet punuar vetëm 4 orë si shkak i temperaturave të larta

Donat Hashani

Kurti u takua me drejtoreshën e re të Zyrës së UNICEF-it në Kosovë

Erzana Fazliu