Telenews

LAJMI I FUNDIT: LIROHET NGA PARABURGIMI KREU I FFK-SË – AGIM ADEMI

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është liruar nga mbajtja.
Ademi u arrestua pasi gjatë ditës se djeshme pas një konfrontimi fizik që pati me një punëtor të FFK-së.
Lidhur me këtë rast në stacion policor ishte intervistuar edhe pala ankuese.
Ademi u lirua me procedurë të rregullt, këtë për Klankosova.tv. e konfirmon edhe zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj.
“I njëjti pasi është intervistuar nga ana e prokurorit në prezencë të avokatëve mbrojtës dhe është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të trajtohet”, tha Ulaj.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Rashica flet pas momentit historik me Galatasarayn

Furtuna Zejnullahu

Galatasaray shpallet kampion në Turqi, Rashica lë gjurmë në fitoren ndaj Ankaragucu

Furtuna Zejnullahu