Telenews

LAJMI I FUNDIT: SUEDIA PRITET TË DËBOJË TRE DIPLOMATË RUSË

Suedia ka bërë të ditur se do të dëbojë tre diplomatë rusë për të cilët thotë se nuk janë duke vepruar në përputhje me rregullat ndërkombëtare.
“Sot, Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që të dëbojë tre diplomatë rusë puna e të cilëve në Suedi nuk është në përputhje me Konventën e Vjenës”, ka thënë kryediplomatja suedeze Ann Linde.
Ky vendim i Suedisë vjen pasi Franca dhe Gjermania urdhëruan largimin e 75 diplomatëve rusë pas krimeve të tmerrshme që dyshohet se u kryen nga forcat ruse në qytetin e Buchas në Ukrainë.

Të ngajshme

Kurti: Serbia ende i sheh si shtete të përkohshme Kosovën, Malin e Zi e Bosnjën

Donat Hashani

Arrestohet ish zyrtarja e kryeministrisë Alda Klosi, akuzohet për pastrim parash

Miftar Zejnullahu

“New York Times” sjell detaje të reja për dosjen McGonigal ky dyshohet të jetë i përfshirë Edi Rama

Miftar Zejnullahu