Telenews

LAJMI I FUNDIT: SULM NË NJË METRO TË NEW YORK-UT, KAQ TË PLAGOSUR

Zyrtarët kanë paralajmëruar banorët që të shmangin zonën dhe të presin vonesa. Të paktën katër linja treni thuhet gjithashtu se janë vonuar në të dy drejtimet, raporton BBC.
Reaguesit e parë kanë konfirmuar se të paktën 13 persona janë plagosur. I dyshuari i armatosur mbetet i lirë.
Departamenti i zjarrfikësve i Nju Jorkut i tha BBC-së se fillimisht mori një telefonatë për tym brenda stacionit.
Por zyrtarët mbërritën për të gjetur disa njerëz të qëlluar dhe të plagosur.

Të ngajshme

Andi Bushati sulmon Edi Ramën: Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Donat Hashani

Xhamia në Prishtinë shtron iftare falas për studentët dhe familjet në nevojë

Donat Hashani

“5-she e ka pasë në Kushtetutë”- Profesori ia tërheq vërejtjen Blerim Gashit: Ke qenë më i qetë

Donat Hashani