Telenews

Leci: Gjermani dhe Portugalia favorit të kampionatit

Gjermani deri më tash ka bindur me lojë, por edhe me gola, ka thënë Liridon Leci.

Sipas Liridon Lecit, edhe Portugalia mbetet pretendent me paraqitjen e sotme, pasi ajo shënoi fitore ndaj Republikës së Çekisë.

Ai, në emisioni “EuroDueli” në RTV Dukagjini, ka thënë se mesfusha dhe sulmin e ka shumë të mirë, ndërsa sipas tij disa mangësi i ka te mbrojtja.

Ai tutje ka thënë se me ekipe të mëdha këto defekte të mbrojtjes janë problem, mirëpo mesfushën dhe sulmin e ka shumë të orkestruar.

Lojtarët e saj, të cilët luajnë në ekipe të mëdha, e bëjnë atë të jetë favorit në këtë kampionat.

source

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani