Telenews

Legjenda e futbollit anglez, Shearer me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Armando Broja është tashmë një realitet i prekshëm në Premier League, një nga sulmuesit e rijnë më në formë në ishull dhe vetë shifrat e tij të imponojnë respekt.
Me lojën dhe klasin e shfaqur ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha angleze.
Së fundmi ylli kuqezi ka marrë edhe “bekimin” e legjendës angleze, Alan Shearer, golashënuesi më i mirë në historinë e Premier League: “Më lejoni t’ju them, ky djalë është klinik. Goli i tij kundër Brentfordit e bëri atë lojtarin më të ri në historinë e Premier League-s që shënon në secilin prej katër ndeshjeve të tij të para si titullar në shtëpi. Si sulmues, gjithçka ka të bëjë me marrjen e rasteve dhe shënimin e golave, kështu që statistikat si kjo më tregojnë se ai mund të lulëzojë në Premier League.
Ai gjithashtu shënon lloje të ndryshme golash. Broja është një sulmues i ri me sytë drejt golit dhe ka një të ardhme të ndritur në Premier League”, u shpreh Alan Shearer për BBC Sport.

Të ngajshme

Orenthal James Simpson, ylli i NFL i shpallur i pafajshëm në “gjyqin e shekullit”, vdes në moshën 76-vjeçare

Ulpiana – Vllaznia, ndeshje e kurdisur

“Komunikimi i disa futbollistëve me SMS” – Ja si u vërtetua se dueli Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur