Telenews

LLAPI TRIUMFON NË UDHËTIM TE ULPIANA

Pas pesë ndeshjeve radhazi pa fitore, skuadra e Llapit është rikthyer te fitorja në Superligën e Kosovës.
Llapjanët shënuan sot fitore në udhëtim te Ulpiana, në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Sami Kelmendi” përfundoi me rezultatin 0:2.
Dardan Jashari në minutën e 36-të dhe Festima Alidemaj në minutën e 77-të shënuan golat e fitores për skuadrën nga Podujeva.

Llapi renditet i katërti në tabelë me 44 pikë, kurse Ulpiana është e parafundit me 24 pikë.

Të ngajshme

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

KushtrimGuraj

Vuçiq bëri tifo për Japoninë kundër Kroacisë, por nuk e uroi Pllenkoviqin për rezultatin

KushtrimGuraj

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë

KushtrimGuraj