Telenews

Loja drejt vdekjes| 13-vjeçari vrau veten pas sfidës në Tik Tok, babai shqiptar rrëfen tragjedinë

loja-drejt-vdekjes|-13-vjecari-vrau-veten-pas-sfides-ne-tik-tok,-babai-shqiptar-rrefen-tragjedine

Teknologjia është tashmë kudo dhe gjendet rëndom në duart e fëmijëve. Shumë prindër janë të kënaqur që fëmija harrohet pas celularit ndërsa shumë të tjerë as nuk kuptojnë e as nuk kanë kontroll mbi lundrimin e fëmijëve në internet.

Mirëpo teknologjia sjell edhe rreziqe, kur përdoret nga njerëz me qëllime malinje, që nga ngacmimi, ideologjitë ekstremiste apo lojërat e rrezikshme për jetën të ngjashme me balenën blu.

Këto të fundit janë objekti i investigimit të Piranjave. Në një rrëfim për “Piranjat” babai i një 13-vjeçari nga Lushnja i cili i dha fund jetës gjatë një sfide në mediat sociale, tregon momentet e fundit me të birin.

Ky është rrëfimi i një babai që fëmija i tij u gjet i pajetë, në shtëpinë e tij. Ai ishte vetëm 13-vjeç dhe donte të luante por kishte zgjedhur lojën e gabuar.

Të ngajshme

Elon Musk ndryshon emrin në Twitter, por në realitet çfarë pritet të ndodhë?

Donat Hashani

Për herë të parë në histori, roboti me inteligjencë artificiale do të mbrojë të akuzuarin në gjykatë

Miftar Zejnullahu

ChatGPT arriti një milion përdorues vetëm pesë ditë pas lansimit

Miftar Zejnullahu