Telenews

Mbyllet operacioni ”Pika”, kolonë e veturave përplotë me policë të arrestuar

Dhjetëra zyrtarë policor dhe doganier kufitarë janë arrestuar para pak minutave nga Inspektorati Policor i Kosovës në Rajonin e Gjakovës dhe të Prizrenit.
Ky operacion i IPK-së i koduar me emrin “Pika” është përkrahur edhe nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, Dogana e Kosovës dhe Policia e Kosovës.
Policët dhe doganierët e arrestuar dyshohen për marrje të ryshfetit dhe keqpërdorim të detyrës apo autoritetit zyrtar.
Hetimet në lidhje me këtë rast kishin nisur para një vitit.

Të ngajshme

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu