Telenews

MC KRESHA THËRRET EZANIN NË NJË XHAMI TË MITROVICËS (VIDEO)

Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha, ka thirrur ezanin në një xhami të Mitrovicës.
Në një video të publikuar në faqen “Qyteti i Mitrovicës” në Facebook, artisti dëgjohet teksa thërret ezanin në mesin e shumë besimtarëve.
Ndryshe, Mc Kresha shpesh herë ka folur për fenë islame në intervista dhe është agjërues i rregullt i Ramazanit.
Shihni më poshtë videon:


 

Të ngajshme

Dona Janova publikon këngën e saj më të re

Furtuna Zejnullahu

A janë pajtuar Vivien dhe Getinjo?

Furtuna Zejnullahu

Pos Afronës edhe Blero nisë pushimet e para me partneren e re

Donat Hashani