Telenews

ME 100 TELASHE, MAN CITY KALON ATLETICON DHE ARRIN GJYSMËFINALEN

Manchester City ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.
“Citizens” barazuan pa gola ndaj Atletico Madridit në “Wanda Metropolitano”, por u kualifikuan tutje falë fitores minimale 1:0 në “Etihad”.

Ndeshja ishte me pak raste shënimi, teksa në pjesën e dytë, spanjollët morën administrimin e lojës.
Në fund të ndeshjes, pas një ndërhyrjeje të Felipes në Foden situata eskaloi, me Felipen që u ndëshkua me karton të kuq.
Më pas, ndeshja u vazhdua edhe për nëntë minuta tjerë, ku Atletico Madridi pati disa raste, por rezultati nuk ndryshoi.
Tani, në gjysmëfinale, Manchester City do të përballet me Real Madridin, që mbrëmë e eliminoi Chelsean.

Të ngajshme

Ky është kundërshtari i radhës i ekipit Bad News Eagles në turneun kualifikues RES Adriatic League

Flaka Ajeti

Përzgjedhësi Adil Maliq publikon listën e Kosovës U19 për dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë U19

Flaka Ajeti

E bujshme: Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

Donat Hashani