Telenews

Mehaj me ushtarët e FSK-së bëjnë homazhe për 24-vjetorin e “Epopesë së Dukagjinit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, bashkë me pjesëtarë të FSK-së kanë bërë homazhe në nder të 24-vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”.
Mehaj, bashkë me pjesëtarët e FSK-së homazhet i bënë në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Gllogjan.
Kujtojmë se beteja e njohur si “Epopeja e Dukagjinit” është betejë ku edhe nis lufta frontale ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nën komandën e Ramush Haradinajt dhe forcave serbe në Zonën Operative të Dukagjinit.

Të ngajshme

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj

Katër herë brenda dy viteve ushtrinë në kufi, pse e bën këtë Vuçiq, sipas këshilltarit të Kurtit?

KushtrimGuraj

I bien qeramikat në kokë, vdes një punëtor në Prizren

KushtrimGuraj