Telenews

Mehaj priti në takim këtë zyrtare të lartë të NATO-s, këto ishin temat e diskutimit

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Armend Mehaj ka bërë të ditur se ka pritur në takim Shefen e Operacioneve Aktuale të Divizionit Operativ të Shtabit të Përgjithshëm të NATO-s, znj. Ariella Viehe.

Në njoftimin e ministrit Mehaj thuhet se znj. Viehe mori njohuri për zhvillimet aktuale në Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK si dhe planet për të ardhmen.
Tutje Mehaj tregon se znj. Viehe u njoftua edhe me bashkëpunimin e ngushtë me Ekipin Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s (NALT) ku ministri shprehi mirënjohjen e lartë për mbështetjen e deritashme për të gjitha proceset zhvillimore në Ministri dhe FSK.
E më pas normalisht që temë e pashmangshme e bisedës thuhet se ishin zhvillimet gjeopolitike pas agresionit ushtarak të Rusisë në Ukrainë.

Të ngajshme

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj

Salla e sporteve në Samadrexhë merr emrin e heroit Afrim Bunjaku, komuna ndanë 5 mijë euro për familjen e tij

KushtrimGuraj

Policia me fushatë vetëdijësuese kundër zjarreve: “Mos ndez zjarr, mos shkakto rrezik të përgjithshëm”

KushtrimGuraj