Telenews

Memli Krasniqi: Rritje e pandalshme e PDK-së kudo ku jetojnë bashkëatdhetarët tanë në mërgatë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar se në Baden Württemberg të Gjermanisë mbajtën Kuvendin e parë zgjedhor ku kryetar është zgjedhur Shahin Dervishaj.

Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se ky Kuvend, sikur në të gjitha shtetet e tjera ku kanë themeluar degët në mërgatë, rikonfirmoi mobilizimin e madh dhe rritjen e pandalshme të PDK-së kudo ku jetojnë bashkëatdhetarët tanë.

Postimi i tij:

Në Baden Württemberg, me pjesëmarrjen e qindra delegatëve, mbajtëm Kuvendin e parë zgjedhor në Gjermani. Shahin Dervishaj u zgjodh me unanimitet Kryetar i Degës së PDK-së parë, nga gjashtë sa kemi në këtë shtet.

Edhe ky Kuvend, sikur në të gjitha shtetet e tjera ku i kemi themeluar deri tash degët tona në mërgatë, rikonfirmoi mobilizimin e madh dhe rritjen e pandalshme të Partisë Demokratike të Kosovës kudo ku jetojnë bashkëatdhetarët tanë.

Falënderoj të gjithë mërgimtarët për angazhimin dhe mbështetjen e Këshillit Iniciues dhe Komisonit për Organizimin e PDK-së në Mërgatë, që rezultoi me një organizim të shkëlqyeshëm të këtij Kuvendi, që zgjodhi edhe Këshillin Drejtues të Degës.

Në misionin tonë për ta kthyer Kosovën në rrugën e duhur dhe të denjë për ëndrrat e fëmijëve tanë – do të jemi gjithmonë bashkë.

Të ngajshme

Detaje tronditëse – U përplasë nga një veturë teksa ishte në shiritin emergjent në autostradën “Arbën Xhaferi”

Donat Hashani

Pas paraqitjeve “live” në Tik Tok, Hajrizi lajmërohet edhe në emision: S’jam as në Kosovë e as në Ballkan (VIDEO)

Donat Hashani

OVL e UÇK-së në Ferizaj kërkon nga Shkupi lirimin e menjëhershëm të Blerim Ramadanit

Donat Hashani