Telenews

MEMLI KRASNIQI URON MYSLIMANËT PËR MUAJIN E RAMAZANIT

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, i ka uruar besimtarët mysliman për nisjen e muajit të Ramazanit.
“Nesër, para lindjes së diellit, shumë qytetarë të besimit Islam në Kosovë, do të zgjohen në syfyr për të nisur agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit”.
“Qoftë ky muaj i bekuar periudhë e përafrimit, e dashurisë dhe e shpërndarjes së mirësisë e solidaritetit mes njerëzve”, ka shkruar Krasniqi.
Kujtojmë se ashtu si në të gjithë botën, edhe në Kosovë nesër besimtarët e fesë Islame hyjnë në muajin e Ramazanit.

Të ngajshme

Tërhiqet trupi i pajetë i kosovarit me nënshtetësi norvegjeze që vdiq në një burg në Serbi

KushtrimGuraj

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i merret leja për 1 vit e gjobitet me 500 euro

KushtrimGuraj

Prishtinë: Vdes çiklisti pasi goditet nga një automjet

KushtrimGuraj