Telenews

MËSONI PSE DUHET TË KONSUMONI ÇDO DITË RRUSH TË THATË

Mund të mos jeni adhurues i rrushit të thatë, por nëse filloni dhe e konsumoni, atëherë do të kuptoni se vlerat e tij janë shumë të mëdha.
Përpos që ndihmon në humbjen e peshës, rrushi i thatë është i mirë edhe për eshtrat.
Edhe pse rrushi i thatë nuk do t’ju ndihmojë drejtpërdrejt të humbni kilogramët e tepërt, ai ndihmon në mënyrë indirekte. Konsumimi i rrushit të thatë çdo ditë mund t’ju ndihmojë të qëndroni në formë dhe të jeni shumë elastik.
Rrushi i thatë është i pasur me fibra dhe ndihmon në përshpejtimin e procesit të tretjes.
Njerëzit që vuajnë nga obeziteti kanë strukturë të dobët të eshtrave, prandaj atyre u rekomandohet që të konsumojnë rrush të thatë.
Për shkak se përmban sheqer natyral, rrushi i thatë do t’ju bëjë të keni më pak dëshirë për ëmbëlsirat gjatë dietës, duke i bërë kockat tuaja më të forta dhe më të shëndetshme.
 

Të ngajshme

Pista që s’ateroi kurrë helikopteri për raste emergjente

Donat Hashani

Mbrëmë e befasoi të bijën në BBVK, por a e dini kush është nëna e Mbresës? (VIDEO)

Donat Hashani

Katër gjëra që duhet të bëni çdo ditë për të humbur peshë

Donat Hashani