Telenews

MINISTRI MEHAJ I QUAN ”UJQËR” KADETËT E FSK-SË, E DËSHMUAN VETEN MAKSIMALISHT

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i ka quajtur kadetët e FSK-së “ujqër”, teksa tha se ata janë të pandalshëm, të pathyeshëm dhe të pamposhtur.
Sipas Mehajt, se kadetët e FSK-së janë të tillë [ujq], e dëshmuan edhe në stërvitjen “Guximi i palëkundur 2022”.
“Jeta për Ujqërit tanë nuk është e lehtë, por ata janë këmbëngulës dhe mbi të gjitha kanë besim te vetja dhe besim në ekip”.
“Ata janë të talentuar dhe të vetëdijshëm për misionin e tyre sfidues, por janë të vendosur se objektivi i synuar duhet të arrihet”, ka shkruar Mehaj.
Më tej, i pari i Mbrojtjes tha për kadetët e FSK-së se e ardhmja janë ata, teksa u shpreh edhe krenar.
“Ata e dinë se çelësi më i rëndësishëm i suksesit është vetëbesimi, e çelësi më i rëndësishëm për vetëbesimin është përgatitja”, ka shkruar Mehaj.

Të ngajshme

Tronditëse: Dorasi thotë se u pagua nga Naim Murseli për vrasjen e gruas së tij

Donat Hashani

E pabesueshme: Arrestohet Naim Murseli bashkë me një person tjetër për vrasjen e gruas, Liridona Murselit

Donat Hashani

Dalin para gjykatës 4 të arrestuarit për grabitjen në Suharekë (VIDEO)

Donat Hashani