Telenews

MINISTRI PECI THOTË SE KOSOVA ËSHTË E PARA NË RAJON PËR MBËSHTETJEN FINANCIARE NDAJ FERMERËVE

Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se përgjatë viteve të kaluara, në Kosovë gruri është subvencionuar me nga 150 euro për hektarë.
Ndërkaq, Peci thekson se tashmë ky subvencionim është rritur për 216 për qind.
‘’Kosova renditet e para në rajon sa i përket mbështetjes financiare ndaj fermerëve. Në Kosovë, gruri me vite është subvencionuar me 150€ për hektarë ndërsa këtë vit do të subvencionohet 474€ për hektarë apo 216% rritje të mbështetjes. Shteti 🤝 Bujku. Afër prodhuesve vendorë!”, shkroi ai.

Të ngajshme

Sekuestrohen edhe një sasi e armëve, municionit dhe pajisjeve ushtarake në Zveçan

KushtrimGuraj

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj