Telenews

Ministri rus i mbrojtjes tregon se a do të përdoren armët bërthamore në Ukrainë

Ministri i Mbrojtjes, Sergei Shoigu ka thënë se Rusia nuk ka nevojë të përdorë armë bërthamore në Ukrainë.

Duke folur në konferencën ndërkombëtare të sigurisë në Moskë, Shoigu pretendoi se operacionet ushtarake ukrainase po planifikohen nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe dhe se NATO-ja kishte rritur dislokimin e trupave të saj në Evropën Lindore dhe Qendrore “disa herë”, ka thënë ai, raporton AlJazeera.

Shumë shpesh është raportuar për rrezikun e përdorimit të armëve bërthamore nga Rusia.

Të ngajshme

ZPS kërkon që Hashim Thaçit t’i vazhdohet masa e paraburgimit

Miftar Zejnullahu

Vitia deklaroi se janë të brengosur me ikjen e profesionistëve shëndetësorë jashtë vendit

Miftar Zejnullahu

Kapen dy shqiptarë në Greqi dhe Çeki, ishin në kërkim ndërkombëtar

Miftar Zejnullahu