Telenews

Ministrisë së Ekonomisë i barten 720 mijë euro për subvencionimin e energjisë

Në mbledhjen e qeverisë është marrë vendim që të barten mjete nga Ministria e Financave tek Ministria e Ekonomisë.

Ministri Hekuran Murati ka thënë se bëhet fjalë për 720 mijë euro të cilat barten tek ministria që drejton Artane Rizvanolli për t’i subvencionuar faturat e energjisë.

“720 mijë euro në masën 3.7 merren nga Ministria e Financave dhe transferohen tek Ministria e Ekonomisë në kategorinë shpenzime, subvencionim dhe transfero. Kjo bëhet për nevojën për zotim të subvencionimit të tarifave të energjisë”.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani