Telenews

NATO PARALAJMËRON: 40 MIJË TRUPA, 140 ANIJE DHE 130 AEROPLANË JANË GATI (VIDEO)

Aleanca më e madhe ushtarake në botë NATO, nëpërmjet një video ka bërë të ditur se ka ngritur gatishmërinë e shkallës së reagimit.
Në postimin e bërë theksohet se në gjendje gatishmërie Aleanca Veriatlantike i ka 40 mijë trupa ushttarake, 140 anije dhe 130 aerplanë luftarakë.
“40,000 trupa 130 avionë në gatishmëri të lartë 140 anije që patrullojnë në det, grupe të reja luftarake shumëkombëshe në Bullgari, Hungari, Rumani dhe Sllovaki. Ne qëndrojmë si një për ta mbrojtur territorin tonë”.
Por, kujt i është drejtuar ku mesazh?
Ndiqeni mëposhtë:

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani

Komuna e Podujevës sot nderon me çmim këtë figurë evropiane

Donat Hashani