Telenews

NDAHET NGA JETA AKTORI, PETER BOWLES

Aktori Peter Bowles, i famshëm për rolin e tij përballë Penelope Keith në serialin humoristik të BBC-së, ”To the Manor Born”, ka vdekur në moshën 85-vjeçare, ka konfirmuar agjenti i tij.
Ai gjithashtu u shfaq në filma të tillë si ”The Bank Job” dhe shfaqje televizive duke përfshirë ”Victoria”, ”Magnolia Street” dhe ”Only When I Laugh”.
Agjenti i aktorit tha se Bowles “mjerisht kishte vdekur nga kanceri”.
Ai la gruan e tij mbi 60-vjeç, Sue, dhe tre fëmijët e tyre Guy, Adam dhe Sasha.

Të ngajshme

A do të krijojë lidhje Buci? – Befason të gjithë me përgjigje

Donat Hashani

Nxehet Adri, i drejtohet Blerandos me këtë fjalë të ashpër

Donat Hashani

Puthje mes Lumbardhit dhe Albyt

Hafize Elshani