Telenews

Ndërpritet për kohë të pacaktuar sfida, Gjermani – Danimarkë

Është ndërprerë ndeshja e dytë e 1/8-tës së finales në Kampionatin Evropian të Futbollit – Euro 2024.

Sfida mes Gjermanisë dhe Danimarkës është ndërprerë pas 30 minutave të para si pasojë e reshjeve të shiut, murmurimave, vetëtimave, por edhe kokrrizit që po mbretërojnë në Dortmund.

Andaj, gjyqtarët e kanë parë të arsyeshme ta ndërpresin ndeshjen dhe Telenews.al do të ju mbajë të informuar për vendimin e rradhës që do e ndërmarrë UEFA. /Telenews.al

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu