Telenews

NË SPANJË KAPET ANIJA ME TRE TONË KOKAINË, ARRESTOHEN KAQ PERSONA (VIDEO)

Policia spanjolle e ka kapur një anije me rreth tre tonë kokainë në ishujt Kanare.
Droga ishte e fshehur në rezervuarin e karburanteve.
Pesë persona, katër turq dhe një gjeorgjian kanë rënë në prangat e autoriteteve.
Pesha e saktë e drogës ishte 2 mijë e 900 kilogramë dhe ishte gjendur në anijen e peshikimit, raportojnë mediat ndërkombëtare.
Sipas informacioneve nga policia spanjolle anije vinte nga Afrika e Jugut.
Vlera e narkotikëve kap shumën prej 72 milionë eurove.
Spanja është një vendet kryesore prej ku futet droga në Evropë.
Kjo për shkak të afërsisë së këtij vendi me Afrikën e Veriut, ku prodhohet kanabisi, dhe lidhjet e saj me Amerikën Latine, ku prodhohet kokaina.

Të ngajshme

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu

Qetë në Zveçan, hiqet edhe një pjesë e telave gjemborë

Furtuna Zejnullahu