Telenews

Ngjarjet e datës 8 korrik

Vazhdon procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të tjerët. (Hagë, ora 09:00 – 16:30)

Ministria e Punëve të Brendshme do të lansojë fushatën ndërgjegjësuese kundër të shtënave festive “Festo me zemër, jo me armë”. (Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 09:30-10:30)

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) publikon raportin “Problemet e reformës në drejtësi”, (Analizë e katër Projektligjeve që dalin nga “Deklarata e Përbashkët e Zotimeve”). ( Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:00 – 11:00)

 

Shoqata e të Burgosurve Politikë të Kosovës mban orë përkujtimore për atdhetarin Ahmet Haxhiu, veprimtar i dalluar i brezit të Adem Demaçit. (Instituti Albanologjik Prishtinë, ora 11:00-12:00)

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Taulant Balla, do të vizitojnë pikën kufitare Qafë Morinë. (Ora 13:00)

 

 

Të ngajshme

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë, kjo është gjendja në pikat kufitare

Erzana Fazliu

Qeveria thotë se do t’i dërgojë me kohë komentet mbi planin e zbatimit të Marrëveshjeve

Erzana Fazliu