Telenews

NGJARJET E DITËS SË SOTME NË KOSOVË

Komisioni për të Drejtat e Njeriut viziton Krushën ku do të takojë koperativën bujqësore që udhëhiqet nga znj. Fahrije Hoti (ora 12:30).
Komisioni për të Drejtat e Njeriut do të vizitojë Strehimoren në Gjakovë.
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pret në takim Ndihmës Sekretaren e ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar. (Objekti i Qeverisë, ora 18:00).
Presidentja Vjosa Osmani pret në takim Ndihmës Sekretaren e ShBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani