Telenews

Ngjarjet kryesore të ditës për sot

 

 

Oda Ekonomike e Kosovës organizon Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “PRISHTINA 2024”. (“Prishtina Business Center”, Zona Industriale në Çagllavicë, ora 11:00)

Lansohet projekti “Më Shumë Zgjedhje: Politikat e Përgjegjshme Gjinore për Familjen për Sektorin Privat në Kosovë – Faza 2”. (Ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, ora 10:00)

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, shqyrton raportin vjetor të Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2023 dhe të Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 11:00)

 

Përurohet monografia “Sali Çekaj, veprimtaria politike dhe ushtarake” me autor Frashër Demaj. (Instituti i Historisë “Ali Hadri”, Prishtinë, ora 12:00)

Dhomat e Specializuara të Kosovës organizojnë një takim të shkurtër informues dhe përditësues, pa raportim, për gazetarët e interesuar. (Hotel Sirius, Prishtinë, ora 15:00)

Tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginë. Marrin pjesë: Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kandidatja për kryetare të Preshevës, Ardita Sinani, kandidati për kryetar të Bujanocit, Ragmi Mustafi, deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi. (Amfiteatri i madh, Fakulteti Juridik, ora 18:00) 

 

Të ngajshme

Kurti uron kryeministrin Mickoski për pozitën e re: Mezi pres t’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale me Maqedoninë e Veriut

Donat Hashani

Deklarata brilante e Daliqit për futbollistin e tij: “Këtij lojtari i kërkoj falje, e meriton”

Donat Hashani

Lajçak për Draftin e Asociacionit: Nuk do të propozoja kurrë diçka që nuk do ta propozoja për vendin tim

Donat Hashani