Telenews

Nisë protesta e punëtorëve të sigurimit në KEK

“Jemi të huazuar dhe jo të privatizuar”, “Nuk lejojmë të shitemi tutje”, janë disa nga pankartat që mbajnë në duar Sindikata “Mbrojtja dhe Siguria”.
Ata kanë protestuar gjatë së martës, për siç thonë ata padrejtësisë ndaj punëtorëve të shërbimit të sigurimit fizik të KEK-ut.
Protesta ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti”, e do të vazhdojë për gjatë sheshit deri para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj