Telenews

“Nuk kam lexuar asnjë libër”, reperi i njohur befason me deklaratën

“nuk-kam-lexuar-asnje-liber”,-reperi-i-njohur-befason-me-deklaraten

Kanye West mund të jetë i famshëm për tekstet e tij, por në fakt nuk ka lexuar kurrë një libër. Reperi me famë botërore bëri këtë deklaratë befasuese gjatë një paraqitjeje në podcast-in e ri të ‘Alo Yoga Alo Mind Full,’. Sipas krijuesit të shumë hiteve, të lexosh një libër është si të “hash lakrat e Brukselit”.

Ai beson se është më mirë që të përfshihej në një “bisedë të mirë”. “Kur thatë se nuk e kisha lexuar këtë libër, në fakt nuk kam lexuar asnjë libër. Të lexosh është si të ha lakra brukseli për mua.”, tha reperi duke shtuar më pas: “Dhe të flasësh është si të marrësh raviolin e misrit të Giorgio Baldi.”

Kujtojmë që reperi kohët e fundit njoftoi se po hap një shkollë private të krishterë për fëmijë, për të cilën thotë se do t’i përgatisë nxënësit për t’u bërë brezi i ardhshëm i udhëheqësve nëpërmjet ‘një etike të integritetit dhe kujdesit’. /abcnews.al

Të ngajshme

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Portali Telenews

Florian Marku do të bëhet baba për herë të dytë, zbulon gjininë e fëmijës në ditën e shënuar

KushtrimGuraj

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për marrjen e nënshtetësisë shqiptare të Dua Lipës

Genc Gerguri