Telenews

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

 

 

Sokol Cikalleshi ka dhënë lajmin e papritur pas mos ftesës nga selektori Sylvinho për Kampionat Evropian 2024.

Cikalleshi ka treguar se po tërhiqet përfundimisht nga Kombëtarja, transmeton Telenews.al

”Rrugëtimet janë të bukura me uljet dhe ngritjet e veta. Bartja e emocioneve të një kombi mbi shpinë është sa privilegj, aq edhe një përgjegjësi, e cila më ka bërë të përunjur dhe mirënjohës ndaj çdokujt që besoi, ndaj çdokujt që më dha kurajo për të vazhduar e pa dyshim, në mënyrë të veçantë ndaj çdokujt që brohoriti për mua”, ka shkruajtur ai në rrjete sociale.

Cikalleshi ishte prej lojtarëve më të dalluar te Shqipëria në vitet e fundit. /Telenews.al

 

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani