Telenews

OKB JEP SHIFRAT E CIVILËVE TË VRARË NË UKRAINË QË NGA FILLIMI I LUFTËS

Kështu ka njoftuar Zyra e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, që paralajmëroi se shifrat aktuale janë dukshëm më të larta, raporton CNN.
“Marrja e informacioneve nga disa lokacione ku kanë vazhduar luftimet intensive janë vonuar dhe shumë raporte janë ende në pritje të vërtetimit”, thuhet në njoftim.
Sipas OKB-së, deri më tash janë së paku dy mijë e 589 civilë të lënduar, teksa përshkallëzimi i luftimeve në rajonet lindore e jugore të Ukrainës po vazhdojnë thonë se nxit nevojat për rritje të ndihmës humanitare.

Të ngajshme

Sarrazin: Rruga e zgjedhur nga Kurti në dialog, mund të mos jetë në interesin e Kosovës

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani