Telenews

Papa me apel të dhimbshëm: “Në emër të Zotit, ndaleni masakrën në Ukrainë”

Papa Françesku ka dënuar ashpër sulmin rus ndaj Ukrainës.
“Në emër të Zotit, le të dëgjohet britma e njerëzve të vuajtur dhe le të ndalojnë bombardimet dhe sulmet”, tha ai gjatë lutjes së tij javore të së dielës në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan.
“Në emër të Zotit, ju kërkoj ta ndalni këtë masakër”, raporton BBC.
Bombardimi i spitaleve të fëmijëve dhe objektivave civile është “barbar” dhe nuk ka “asnjë arsye të vlefshme strategjike”, shtoi Papa.

Të ngajshme

Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

KushtrimGuraj

Gërvalla takohet me Blinkenin e Jolyn: U pa lidhja e fortë Kosovë-ShBA në shkëmbimin tonë të shkurtër

KushtrimGuraj

Osmani takoi Presidentin e Letonisë, flasin për zhvillimet e fundit në Kosovë

KushtrimGuraj