Telenews

Pesë anije të tjera me grurë largohen nga portet e Ukrainës

Pesë anije të tjera me misër dhe grurë janë larguar nga portet e Ukrainës duke transportuar misër dhe grurë.

Siç konfirmon Ministria e Mbrojtjes e Turqisë, tre anije janë larguar nga Chornomorsk dhe dy nga Pivdennyi.

Tutje thuhet se katër anije të tjera të destinuara për në Ukrainë do të inspektoheshin të martën nga qendra e përbashkët e koordinimit, e krijuar nga Rusia, Turqia, Ukraina dhe Kombet e Bashkuara në Stamboll.

Një nga anijet që u nis të martën ishte “Brave Commander”, duke transportuar ngarkesën e parë të ndihmave ushqimore humanitare nga Ukraina për në Afrikë që nga pushtimi i Rusisë.

Të ngajshme

Shqiptarja kapet me 10 kilogramë kokainë në Itali

Miftar Zejnullahu

Kapen dy shqiptarë në Greqi dhe Çeki, ishin në kërkim ndërkombëtar

Miftar Zejnullahu

Presidenti i Ukrainës viziton Mbretërinë e Bashkuar

Miftar Zejnullahu