Telenews

Policia arreston një serb në Leposaviq për ofrim të ryshfetit

Një person i nacionalitetit serb është arrestuar, pasi u ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë, me qëllim të mosshqiptimit të një gjobe.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:45, në Leposaviq.

Po ashtu, në raportin e policisë thuhet se i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull serb pasi që i njëjti ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë me qëllim mos shqiptimit të një gjobe. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e PK-së.

source

Të ngajshme

Kurti uron kryeministrin Mickoski për pozitën e re: Mezi pres t’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale me Maqedoninë e Veriut

Donat Hashani

Deklarata brilante e Daliqit për futbollistin e tij: “Këtij lojtari i kërkoj falje, e meriton”

Donat Hashani

Lajçak për Draftin e Asociacionit: Nuk do të propozoja kurrë diçka që nuk do ta propozoja për vendin tim

Donat Hashani