Telenews

POLICIA E KOSOVËS ZBARKON NË GRAÇANICË, ARRESTON DHJETRA PERSONA

Nga njësitë policore në një shtëpi të pabanuar në fshatin Gushtericë e Poshtme, në Graqanicë, janë hasur 10 të dyshuar, duke luajtur lojëra të paligjshme të fatit.
Sipas polciisë, rasti ka ndodhur mbrëmë pasmesnate, kurse të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit katër nga të dyshuarit arrestohen dhe dërgohen në mbajtje ndërsa gjashtë të dyshuarit tjerë pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt.
Rasti vazhdon të hetohet.

Të ngajshme

Të hënën publikohen rezultatet për studentët e pranuar në konvikte

KushtrimGuraj

Ministra, kryetarë komunash e ambasadorë në Belfast, për të parë Kosovën, kush është atje

KushtrimGuraj

Putini nënshkruan ligjin e radhës: Të huajt që luftojnë për Rusinë mund të marrin nënshtetësinë

KushtrimGuraj