Telenews

POLICIA NË AEROPORTIN E PRISHTINËS E ARRESTON SHTETASIN E HUAJ PËR KËTË SHKAK

Është arrestuar një shtetas i huaj në Aeroportin “Adem Jashari”, pasi dyshohet se është prezatuar me pasaportë të falsifikuar.
Policia ka bërë të ditur se pasaporta është sekuestruar.
“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i huaj pasi që gjatë kontrollit të dokumenteve i dyshuari ka prezentuar një pasaportë të huaj e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Pasaporta është sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani