Telenews

POLICIA SEKUESTRON 30 PAJISJE TË KRIPTOVALUTAVE NË KËTË FSHAT TË PRISHTINËS

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot pas bastisjes në fshatin Shkabaj të Komunës së Prishtinës, ka sekuestruar 30 pajisje për prodhimin e kriptovalutave.
Siç bëhet e ditur nga PK, Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Veriut pas marrjes së informatave në rrugë operative, kanë realizuar një operacion bastisjeje i cili ka rezultuar me gjetjen e aparaturave për prodhimin e kriptovalutave.
“Operacioni është zhvilluar në një lokal në fshatin Shkabaj të komunës së Prishtinës,  me ç’ rast janë gjetur dhe sekuestruar katër (4) riga me gjithsej tridhjetë (30) pajisje për prodhimin e kriptovalutave, të cilat ishin të kyçura dhe funksionale.” ka bërë të ditur policia
PK ka shtuar se përveç njoftimit të zyrtarëve të ATK-së, në vendin e ngjarjes janë ftuar edhe zyrtarët e KEDS–it,  si dhe zyrtarët doganor, për të  proceduar më tej me rastin.
“Në konsultim me Prokurorin e Shtetit rasti është iniciuar “ Prodhim i ndaluar”, theksohet në komunikatë.

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani

Komuna e Podujevës sot nderon me çmim këtë figurë evropiane

Donat Hashani