Telenews

PRISHTINË: SHKOI PËR TË PAGUAR BORXHIN NË MARKET ME PARA FALSE, ARRESTOHET I DYSHUARI

Siç njofton policia në raportin 24 orësh, kartëmonedha në vlerë 500 euro kishte qenë e falsifikuar – me të cilën i dyshuari e kishte paguar borxhin që e posedonte në market.
Pas arrestimit,me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, derisa rasti po vazhdon të hetohet.
Njoftimi i plotë:
Rr. Bill Klinton, Prishtinë 08.04.2022 – 17:00-18:00. Ankuesja femër kosovare, ka raportuar se një klient i dyqanit të saj i kishte kthyer një borxh prej 130 €, të cilin e kishte bërë me një kartëmonedhë prej 500 € e cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Kartëmonedha është sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori , rasti vazhdon të hetohet.

Të ngajshme

Osmani paraqitet e matur për vizat: Vendimi nuk është në duart tona

KushtrimGuraj

Osmani: Dokumenti për dialogun që ekziston është ai i Kosovës me 6 kapituj, dokumente të tjera s’kemi parë

KushtrimGuraj

Gjinovci: Qeveria Kurti po i bllokon paratë për t’i falimentuar kompanitë e regjimit të vjetër

KushtrimGuraj