Telenews

Publikohet raporti i IKSHP-së për rastet dhe vdekjet me COVID-19 në Kosovë

Pak çaste më parë është publikuar raporti i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për rastet dhe vdekjet eventuale me COVID-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 18 raste të reja me COVID-19 dhe si pozitiv mund të shihet fakti se nuk ka ndodhur asnjë rast i vdekjes.
E nga kjo pandemi janë shëruar edhe 54 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve total që nga fillimi i saj në 223,096.
Vlen të ceket se në total numri i rasteve aktive deri tani është 637.
 

Të ngajshme

Një lugë krip më pak në ditë e barabartë me ilaçet kundër tensionit të gjakut

Hafize Elshani

Konsumimi i përditshëm i këtyre pijeve mund ta rritë rrezikun e demencës dhe goditjes në tru

Donat Hashani

“I kanë marrë dokumentet”, Sejdiu tregon saktë se sa mjekë janë gati për t’u larguar nga Kosova

Donat Hashani