Telenews

PUBLIKOHET RAPORTI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË PËR COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 28 raste të reja me COVID-19.
Në këto 24 orë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 49 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223 mijë e 540.
Në total numri i rasteve aktive është 654.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 237 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.149 doza të vaksinës.
Deri më sot 819 mijë e 971 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërkaq janë dhënë 99 mije e 743 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të ngajshme

Menaxhimi Privat i Pishinës Publike të Prishtinës: Zgjidhje e Duhur apo Privatizim i Maskuar?

Donat Hashani

Zyrtare: Ky shqiptar zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Donat Hashani

Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Donat Hashani