Telenews

QENDRAT E VOTIMIT JANË HAPUR EDHE NË LUGINËN E PRESHEVËS

Ka filluar procesi i votimit në komunën e Preshevës për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Serbi.
Partitë shqiptare në Luginën e Preshevës po garojnë me dy lista zgjedhore me gjithsej 20 kandidatë për deputetë.
Në garë janë koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar me bartës liste, Shaip Kamberi dhe Alternativa Demokratike Shqiptare me bartës liste, Shqiprim Arifi.
KosovaPress po qëndron në Luginën e Preshevës ku do të përcjell nga afër procesin e votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale serbe.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani