Telenews

​Qeveria miraton propozim-vendimin për Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”

Qeveria e Kosovës sot në mbledhjen elektronike ka shqyrtuar dhe miratuar propozim-vendimin mbi Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”.
Kabineti qeveritar miratoi vendimin për rekomandimin e presidentes Vjosa Osmani për autorizimin e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për nënshkrimin e marrëveshjes së kredisë ndërmjet Kosovës, e përfaqësuar nga Ministria e Financave dhe Fondit OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar për Programin “Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike, thuhet në komunikatë.
 

Të ngajshme

Akademi përkujtimore në mbështetje të Luginës së Preshevës

Donat Hashani

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në Aeroport

Donat Hashani

Shpërthen Mero Baze: Vjosa Osmani u pa në OKB që e urren me shpirt Edi Ramën, edhe kur ai e mbron Kosovën

Donat Hashani