Telenews

Rishqyrtohen masat anti-covid: Pritet edhe heqja e orës policore

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës njofton se nesër pritet të hyjnë në fuqi masat e reja.
Sipas kësaj shoqate, do të heqet ora policore dhe do të ketë lirim të masave në gastronomi.
“Pas konsultimeve me Ministrinë e Shëndetësisë, sot janë dhënë propozimet për lirimin e masave në gastronomi dhe heqja e orës policore të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga nesër.
Nga kjo javë përfaqësuesit e SHGK-së dhe të Ministrisë së Shëndetësisë jemi duke shqyrtuar bashkarisht që të mundësojmë sa më shpejtë hapjen e Klubeve të Natës dhe lejimin e organizimit të ahengjeve”, thuhet në njoftimin e tyre.

Të ngajshme

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu

Ministria e Drejtësisë shpreh keqardhje për reagimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës

Erzana Fazliu

AGK-ja i kërkon Presidentes qëndrim publik për Ligjin e KPM-së

Erzana Fazliu