Telenews

Rrahmani: Miqësoret me Burkina Fason e Zvicrën do të shërbejnë për të parë formën tonë

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës në futboll Amir Rrahmani ishte i pranishëm në konferencë për media para ndeshjes ndaj Burkina Fasos së bashku me trajnerin Alain Giresse.
Qendërmbrojtësi i Napolit u shpreh se sfidat me Burkina Fason dhe Zvicrën do të shërbejnë për të njohur nivelin aktual të Kombëtares së Kosovës.
Rrahmani gjithashtu foli mbi përshtypjet e para për trajnerin e ri, për të cilin tha se është një person shumë pozitiv, por për të parë më shumë se çfarë ai kërkon nga lojtarët, këtë do ta mësojnë vetëm pas ndeshjes së parë.
Ballafaqimi ndërmjet Kosovës dhe Burkina Fasos zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00 në “Fadil Vokrri”.

Të ngajshme

Kurti takohet me Ballkanin: Suhareka është shndërruar në qytet të sportit

Kurti pret lojtarët dhe stafin e KF Ballkanit: Qeveria ëshë e hapur për ju, Suharekën e keni shndërruar në qytet të sportit

Donat Hashani

Turneu më i madh i futbollit në Evropë fillon këtë javë dhe është i paparashikueshëm